Vincentas Vilemas van Gogas (1853 – 1890 m.) – olandų dailininkas postimpresionistas, po mirties tapęs viena garsiausių ir įtakingiausių asmenybių Vakarų meno istorijoje. Per dešimtmetį jis sukūrė apie 2100 kūrinių, iš jų apie 860 aliejiniais dažais tapytų paveikslų, kurių dauguma nutapyti per dvejus paskutinius gyvenimo metus. Tai peizažai, natiurmortai, portretai ir autoportretai, kuriems būdingos drąsios spalvos ir dramatiškas, impulsyvus bei ekspresyvus teptuko darbas, prisidėjęs prie modernaus meno pagrindų kūrimo. Savo gyvenimo metais autorius nebuvo komerciškai sėkmingas, kovojo su sunkia depresija ir skurdu.
Pavadinimas: Père Tanguy portretas
Autorius: Vincentas van Gogas
Metai: 1887
Paveikslas: Père Tanguy buvo išskirtinis žmogus, turėjęs meno reikmenų parduotuvę Monmarte. Būtų galima teigti, kad jis globojo to meto avangardinius menininkus, dažnai mainydamas jų darbus į jiems reikalingus meno reikmenis. Kaip žmogus, Père pasižymėjo maloniu būdu, buvo socialistinių pažiūrų ir supratingai žiūrėjo į kylančių menininkų iššūkius. Jis taip pat kolekcionavo daugybę darbų, tokių autorių kaip: Cezanne, Van Gogas, Pissarro, Gauguino, Monet, Manet ir kitų autorių.
Šiame portrete Père Tanguy ramiai sėdi ryškių japoniškų raštų paveikslų fone. Van Gogas buvo šių paveikslų kolekcininkas, yra padaręs keletą jų kopijų bei įkomponavęs juos į kitus savo paveikslus.